Teslimat ve İade

KARGO VE TESLİMAT


Siparişleriniz Türkiye’nin en yaygın ve güvenilir lojistik ağına sahip olan Aras Kargo ile gönderilecektir. Takiperest.com’dan verdiğiniz siparişlerinizde Türkiye’nin her yerine kargo bedeli 5,00 TL’dir. Kapıda ödemelerde kargo firması hizmet bedeli olarak 5,00 TL ücret tahsil etmektedir. 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretiniz Takıperest’ten. Siparişlerinizi 2-4 iş günü içerisinde size ulaştırmak hedefimizdir. Siparişiniz yola çıktığında Takıperest’ten tarafınıza gönderilecek takip linkinden siparişinizi takip edebilirsiniz.


İADE İŞLEMLERİ HAKKINDA


Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre iade işlemlerinizi ürün teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünü Aras Kargo aracılığıyla herhangi bir ücret ödemeden karşı ödemeli olarak bize gönderebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünü, tüm aksesuarları ve tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle göndermeniz gerekmektedir. İade ürün bedeli, ürün(ler) bize ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu uzmanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra, ödemeniz havale/eft ya da kapıda ödeme ile yapıldıysa hesabınıza havale/eft olarak 5(beş) iş günü içerisinde gönderilir. Ödemeniz kredi kartı ile yapıldıysa eğer para iadeniz, bankanıza bağlı olarak, 10(on) iş günü içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Takiperest.com’un bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur. Ayrıca ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür; Takiperest.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir

İade edeceğiniz ürününüzü Aras Kargo Mecidiyeköy  Esentepe Şubesine gönderebilirsiniz.

 

İade talebinizin kabul edilmesi için gönderilen ürünün paketinin hasar almamış, ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade talebinizin geçersiz kabul edileceği durumlarla ilgili olarak aşağıdaki kuralları okumanızı rica ederiz:

  • Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi özel günlere yönelik kişiye özel hazırlanan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.
  • Tasarımcılarımız tarafından sadece sizin için hazırlanan aksesuar ve takıların iadesi kabul edilemez.
  • Satışa sunulandan farklı olarak üzerinde değişiklik yapılan (Örneğin; yüzük ölçüsü sitede sunulandan farklı üretilen) ürünlerde ve aksesuarlarda iade kabul edilmemektedir.
  • Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
  • Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dokümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.
  • İadenin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir.
  • Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.